Sin categoría

Santa Cecília 2017

El passat dimecres 22 de novembre vam celebrar, a la nostra escola, Santa Cecília.
Va ser un dia molt especial amb música, activitats, berenar, i moltes sorpresas.entrada1
La festa va començar puntualment, a dos quarts de sis, a la porta de l’escola amb l’actuació del grup de vent Stacatto, que ens va oferir tres peces. Tota la gent, alumnes, famílies i públic, ens vam concentrar a la porta i un cop finalitzada aquesta primera actuació tothom, guiats pel so de la trompeta i del trombó, ens vam dirigir cap a l’interior de l’escola.
Allí, davant de la Sala Albéniz, hi havia un micròfon i un projector preparats. Ens van explicar els diversos actes que ens guardaven en aquest dia tant especial.

Un cop finalitzada l’explicació, guiats novament pel so de la trompeta i el trombó, vam anar passant per diferents indrets de l’escola on hi havia preparats diversos concerts: Duet de guitarres i veu; Pianos a quatre mans, Orquestra Kadenza; Grup de vent Bufa Band; Grup de clarinets; Combo Folk.
La trompeta i el trombó ens van tornar a portar cap al projector i la pantalla. Era el moment dels tres concursos que hi havia preparats per als alumnes i famílies.
Els primer dels concursos va ser el Concurs de dibuix. La setmana anterior a la de Santa Cecília es van repartir, entre els alumnes més petits de l’escola, uns fulls on havien de fer un dibuix relacionat amb la música. Els guanyadors d’aquest primer concurs de Santa Cecília van ser:
1r: Dídac Llorente , MIM2
2n: Claudia Cristià, MIM3
3r: Adrià Solano, MIM3
El segon dels concursos, molt divertit, va ser usant l’aplicació Kahoot. Aquest concurs de preguntes sobre els concerts que havíem vist i sobre música en general el vam realitzar amb l’ajuda dels familiars ja que necessitàvem baixar-nos l’aplicació al mòbil i clicar-hi les respostes correctes.IMG_3473
Els guanyadors d’aquest segon concurs van ser:
1r: Jon Suances
2n: Pol Moreno – Laura Girón
3r: Valentina Rusconi
Tot seguit, l’AMPA de l’escola ens havia preparat un berenar, boníssim, de melindros amb xocolata desfeta. Moltes gràcies!

IMG_3485

Encara quedava l’últim dels concursos, el d’Instagram. Durant tota la festa es podien anar fent fotos i penjar-les a l’Instagram amb el hashtag: #concursEMMC. El so de la trompeta ens va tornar a portar cap a la pantalla. Allí vam poder veure totes les fotos que s’havien presentat al concurs. En van triar tres de guanyadores, que van ser:
1r: Hèctor Ferré
2n: Joel Gil
3r: Lluc Falceto
Amb aquest tercer concurs es va donar per tancada la celebració de Santa Cecília de la nostra escola de música.

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Google photo

Esteu comentant fent servir el compte Google. Log Out /  Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s